Mladý Smolivec a Pilsner Urquell Košutka vládnou svým skupinám.

24.09.2018 20:24

Už 6 odehraných kol má za sebou 54. ročník Prazdroj ligy. Je tedy jasné, že základní část je za polovinou.

Po 4 kolech se na čele skupiny A usadil s plným počtem bodů Mladý Smolivec. Historicky nejúspěšnější tým soutěže postupně porazil Kelts Blatná, Fifejdské Havrany, úřadující mistry Snail Hunters i nováčka KZN Doubravku. Jen o něco málo úspěšněji si vedli druzí PRAGUE KINGS, kteří ztratili pouze bod za výhru 3:2 po samostatných nájezdech proti Kelts Blatná. A právě soubojem druhého s prvním vyvrcholila první polovina bojů ve skupině A. Šlágr začali lépe domácí KINGS. Už po 2 minutách a 2 vteřinách rozvlnil síťku za zády Jiřího Šteinera Filip Tomeček. Radost domácích trvala něco málo přes 10 minut. V čase 12:14 se o vyrovnání postaral Martin Šafránek. Stejný muž v úvodu prostředního dějství poslal hosty do vedení, když zužitkoval šikovnou nahrávku Rúta Pánka. Pánek pak krátce před polovinou utkání náskok Mladého Smolivce navýšil. Geniální přihrávkou ho našel Pavel Dolejš. Ještě do druhé přestávky se KINGS podařilo snížit. Ve 37. minutě se po úspěšné dorážce prosadil Lukáš Dobrovolný. Hosté si ale výhru vzít nenechali. Necelých 9 minut před koncem využil přesilovou hru Oliver Holub, který svým gólem pečetil výhru Mladého Smolivce 4:2. V prvním kole odvet lídr skupiny hostil na svém zimním stadionu Kelts Blatná. Tentokrát ale jakoby jeho výherní kouzlo přestalo fungovat. Keltové Kancům předchozí prohru vrátili i s úroky a na konci utkání se mohli radovat z výhry 4:2. I přes první porážku v sezóně se po 6 kolech drží Mladý Smolivec na čele. Keltové  i díky této výhře poskočili na druhou pozici, ze které odsunuli PRAGUE KINGS. Těm se ani v neděli nedařilo a připsali si druhou prohru v řadě. Porážku 4:2 si tentokrát odvezli od Fifejdských Havranů. S odstupem 4 bodů na třetí pozici na čtvrté příčce figurují Snail Hunters. Úřadující mistři se po mizerném začátku sezóny v posledních 2 zápasech konečně vzpamatovali a připsali si důležité body díky úspěšně zvládnuté přestřelce 8:7 na ledě Havranů a kanonádě 11:0 proti KZN Doubravce. Kázetenka je zatím poslední s 2 body. Před ní jsou ještě Fifejdští Havrani s body 6.

Podobně jako ve skupině A i ve skupina B měla do tohoho víkendu svého suverénna. Určitě není překvapením, že jím je Pilsner Urquell Košutka. Západočeši si postupně poradili s JZD Neveklov, Tukany, R.B.H i Ohrazenicemi. Jako poslední soupeř na ně čekal Žalman Team. Po úvodní třetině nic nenasvědčovalo tomu, že by se v tomto zápase neměly naplnit papírové předpoklady. Díky trefám Alexeye Fonzivina a Valentýna Bauera vedla Košutka 2:0. Ve 4. minutě druhé třetiny se poprvé prosadili hráči Žalmana. O snížení na rozdíl jediného gólu se postaral Miroslav Souček. Stav 2:1 vydržel až do závěrečné desetiminutovky. 7 a půl minuty před koncem při hře 4 na 4 se po perfektní nahrávce Filipa Kulhavého dostal k puku Michal Petřík a nadvakrát překonal domácího gólmana. Stav 2:2 se do konce třetí třetiny již nezměnil a tak muselo přijít na řadu prodloužení. To trvalo pouze minutu a 35 vteřin. Přesně umístěnou střelou se prezentoval Owen Holtz, který rozhodl o výhře Košutky 3:2. Pro jeho tým to znamenalo první bodovou ztrátu, pro Žalman Team naopak první bodový zisk. Hráče Košutky tento malý neúspěch z vítězné nálady nevytrhnul. V nedělním duelu na ledě JZD Neveklov se předvedli opět ve výborné formě a přehráli domácí tým jasně 6:2. Pilsner Urquell Košutka tak zůstala jediným neporaženým týmem této sezóny s takřka jistým postupem do finálové skupiny. Na čtvrté místo má náskok už 11 bodů. Na druhém místě se nyní nachází Tukani. Ti nejvíce zaváleli v právě uplynulém víkendu, kdy přehráli R.B.H 5:1 a Ohrazenice těsně 6:5. Ohrazenice se nyní nachází na třetí pozici, od čtvrtých R.B.H je dělí mezera 4 bodů. 5 bodů na pozice zajišťující účast v bojích o medaile ztrácí JZD Neveklov. Poslední v tabulce zůstává Žalman Team a to i přes první výhru v sezóně 4:3 nad R.B.H.