PRAVIDLA

 

Termín: Začátek je první sobota sezony a konec poslední neděle sezony.

Podmínky účasti: Turnaje se může zúčastnit jakýkoli tým, který v čase vyhlášeném pro registraci napíše do diskuse nebo pošle na e-mail prazdrojliga@email.cz název týmu, jméno manažera a ligu, ve které hraje.

Počet účastníků: 24 (1. liga - 12, 2. liga - 12)

Systém soutěže:

1. liga: V základní části jsou týmy rozděleny do 2 skupin po šesti týmech, kde se hraje 2x každý s každým (10 kol). První 3 týmy z každé skupiny postupují do finálové skupiny, týmy na 4. až 6. místě ve skupinách hrají skupinu o udržení v 1. lize. Ve finálové skupině se hraje 2x každý s každým a výsledky ze základní skupiny se nezapočítávají. Ve skupině o udržení se týmům započítají vzájemné (nikoli všechny) zápasy ze základní skupiny a dvoukolově odehrají zápasy s týmy, které se do skupiny o udržení dostaly z opačné základní skupiny. Tým, který skončí na 12. místě automaticky sestupuje do 2. ligy, tým na místě 11. odehraje baráž na 2 vítězné zápasy s týmem, který skončil na 2. místě ve 2. lize.

2. liga: V základní části jsou týmy rozděleny do 2 skupin po šesti týmech, kde se hraje 2x každý s každým (10 kol). První 3 týmy z každé skupiny postupují do finálové skupiny, týmy na 4. až 6. místě ve skupinách hrají skupinu o umístění. Ve finálové skupině a ve skupině o umístění se týmům započítají vzájemné (nikoli všechny) zápasy ze základní skupiny a dvoukolově odehrají zápasy s týmy, které se do těchto skupin dostaly z opačné základní skupiny. Vítěz 2. ligy automaticky postupuje do 1. ligy. Tým na 2. místě odehraje baráž na 2 vítězné zápasy s týmem, který skončil na 11. místě v 1. lize.

Hrací dny: Hrací dny jsou sobota a neděle. V závěru soutěže jsou navíc vloženy 2 středeční termíny. Pod následujícím odkazem najdete přehledný rozpis hracích dnů Prazdroj ligy v průběhu sezony na HA:  PL_cal_24_teams.pdf (241 kB)

Bodování: Výhra 3 body, výhra v prodl. nebo na nájezdy 2 body, prohra v prodl. nebo na nájezdy 1 bod, prohra 0 bodů. V případě rovnosti bodů rozhodují body ze vzájemných zápasů, poté skóre ze vzájemných zápasů a následně celkové skóre.

Styl: Všechny zápasy se hrají stylem přátelských zápasů Playoff! Pokud domácí tým odešle výzvu na přátelský zápas normální a zápas skončí remízou, získá bod navíc hostující tým. 

Povinnost poslat výzvu má domácí tým (neznamená to, že ji nemohou poslat hosté) a to nejpozději 4 dny před začátkem zápasu. Hostující tým má povinnost výzvu přijmout nejpozději 3 dny před začátkem zápasu. V případě upozornění jednoho z manažerů na neposlání nebo nepřijetí výzvy soupeřem, bude zápas kontumován. Zároveň pokud tým ví, že v uvedenou dobu nebude schopen přijmout výzvu, musí tak ohlásit a poslat výzvu on, popřípadě požádat o výjimku. Pokud zápas neproběhne a ani jeden ze soupeřů nepotvrzenou výzvu neoznámí, bude to posuzováno jako kontumace v neprospěch domácího týmu. Výsledek kontumace je 5:0. Na základě domluvy manažerů je možno odehrát zápas v náhradním termínu.

Aby se předešlo takovým situacím, plánujte zápasy v dostatečném předstihu, nejlépe ihned po zveřejnění rozpisu na celou sezonu.

Povinností každého manažera je informovat o případné změně názvu týmu nebo nicku.

B-mužstvo: Je možné, aby manažer přihlášil do Prazdroj ligy svůj druhý tým, tedy B-mužstvo. Umožněno je to však pouze klubu, který má své A-mužstvo v 1. Prazdroj lize a B-mužstvo bude přihlášeno do 2. Prazdroj ligy. V případě sestupu A-mužstva do 2. Prazdroj ligy nelze B-mužstvo pro další ročník přihlásit, neboť A-mužstvo a B-mužstvo nemohou startovat ve stejné lize.

Termín: Začátek je třetí (v případě předkola) nebo čtvrtá středa sezony a konec je sedmá středa sezony.

Podmínky účasti: Turnaje se může zúčastnit jakýkoli prazdrojligový tým, který se současně s přihlašováním do Prazdroj ligy přihlásí i do Prazdroj cupu.

Počet účastníků: Dle počtu podaných přihlášek (max. 24).

Systém soutěže: Hraje se vyřazovacím způsobem na jeden vítězný zápas. Pokud se přihlásí více než 16 týmů, odehraje se třetí středu sezony předkolo, ve kterém nastoupí příslušný počet týmů tak, aby byl v následujícím kole (osmifinále) počet týmů 16. O tom, kdo bude nasazen přímo do osmifinále a kdo nastoupí již v předkole rozhodne pohárový koeficient sestavený dle výsledků předchozích pěti ročníků Prazdroj cupu.

O soupeřích i o pořadatelství zápasů rozhoduje ve všech kolech poháru los. Koeficient týmu rozhoduje pouze při určení týmů pro předkolo poháru.

Hrací den: Středa. Pod následujícím odkazem najdete přehledný rozpis hracích dnů Prazdroj cupu v průběhu sezony na HA: PL_cal_24_teams.pdf (241 kB)

Styl: Všechny zápasy se hrají stylem přátelských zápasů Playoff!

Povinnost poslat výzvu má domácí tým (neznamená to, že ji nemohou poslat hosté) a to nejpozději 2 dny před začátkem zápasu. Hostující tým má povinnost výzvu přijmout nejpozději 1 den před začátkem zápasu. V případě upozornění jednoho z manažerů na neposlání nebo nepřijetí výzvy soupeřem, bude zápas kontumován. Zároveň pokud tým ví, že v uvedenou dobu nebude schopen přijmout výzvu, musí tak ohlásit a poslat výzvu on. Pokud zápas neproběhne a ani jeden ze soupeřů nepotvrzenou výzvu neoznámí, bude to posuzováno jako kontumace v neprospěch domácího týmu. Výsledek kontumace je 5:0.

Na základě domluvy manažerů si týmy v pohárovém zápase mohou prohodit pořadatelství.

B-mužstvo: Vzhledem k tomu, že o soupeřích v poháru rozhoduje los a nelze zaručit, že by na sebe nemohli narazit A-mužstvo a B-mužstvo stejného manažera, není možný start v Prazdroj cupu pro B-mužstva.