Mladosmolivecká vítězná šnůra stále pokračuje.

20.05.2019 18:08

Další dvě kola má za sebou finálová skupina 57. ročníku Prazdroj ligy.

V jízdě za dalším z mnoha titulů pokračuje nadále Mladý Smolivec. V sobotním zápase jeho hráče prověřili Kelts Blatná. Domácí Kanci vedli už od 2. minuty díky trefě Rudolfa Holuba. V 5. minutě ale vyrovnal Otto Viherlaiho a o tři a půl minuty později přetáhl vedení na stranu Keltů Regis Klarer. Ještě do první přestávky domácí stihli vývoj zápasu otočit. Ve 13. minutě zakončil gólem bleskový protiútok David Berky a na konci 16. minuty vrátil Mladému Smolivci vedení Matěj Víšek. I přes jasnou střeleckou převahu domácích se v prostřední části z gólu radovali pouze Blateňáci. V čase 30:50 se po nahrávce zpoza brány od Blahoslava Morávka trefil Slavomir Kriška. Střeleckou převahu vedoucí tým tabulky zužitkoval v závěrečné třetině. Už 8 vteřin po úvodním vhazování se prosadil Martin Šafránek a o 3 minuty později v přesilové hře zasadil rozhodující ránu Keltům Rút Pánek. Na adekvátní odpověď se hosté už nezmohli a tak po závěrečné siréně se domácí spolu s více než 7 a půl tisícovkami diváků v ochozech Zimního stadionu Martina Straky radovali z výhry 5:3. I druhý duel tohoto víkendu sehrál nejúspěšnější tým v historii soutěže před domácím publikem. Tentokrát přivítali na svém kluzišti tým Ohrazenic. Těm sobotní zápas nevyšel a museli smířit s prohrou 4:2 proti Plzeňské Košutce. A o moc lépe si nevedly ani v Mladém Smolivci. Kanci totiž měli v sestavě Martina Šafránka, jehož hattrick prodloužil mladosmoliveckou šňůru vítězství.

Na průběžné druhé místo se po zaváhání Ohrazenic vyhoupla Pilsner Urquell Košutka. Úspěch nad Ohrazenicemi ztvrdila následující den drtivou výhrou 8:0 nad posledními Snail Hunters. Ohrazenice v tabulce přeskočili i Kelts Blatná, kteří si v dalším utkání bohatém na góly poradili s Fifejdskými Havrany přesvědčivě 7:3. Havrani tak zůstali na předposledním místě. První výhru ve finálové skupině si připsali v sobotním kole na ledě prozatím nebodujících Snail Hunters. Ve 26. minutě sice Vladislav Kaláb zvyšoval už na 3:0 pro Snail Hunters. Druhá polovina zápasu ale jednoznačně patřila Havranům. Dva góly Lucase Gamboy v rozmezí minuty znamenali snížení na 3:2. Následně Lukáš Šindler odpověděl gólem na 4:2. Jenže ještě do konce druhé třetiny stihli hosté vyrovnat a obrat završil v 52. minutě úspěšnou dorážkou Michal Dvořáček.