Košutka obhájila titul

14.11.2022 09:30

O tom, kdo se stane vítězem 75. ročníku, se rozhodovalo až v posledním kole v souboji těžkých vah, kdy Ohrazenice přivítaly ve své Ledové aréně soupeře z Košutky. Že se vítězem ligy stane jeden z těchto dvou týmů, bylo jasné již dříve. Oba kluby v tomto ročníku nenechaly nic náhodě, řádně provětraly své rozpočty a sestavily bezkonkurenčně nejsilnější kádry. Plzeňští investovali do posil více než 700 milionů, v Ohrazenicích se do toho pustili ještě s větší vervou a na posily vedení vyčlenilo více než 2 miliardy. Před vzájemným zápasem byly o 3 body ve vedení Ohrazenice, ve prospěch Košutky hovořil první vzájemný zápas. V samotném zápase byli aktivnější domácí, střelecká převaha byla na jejich straně, zápas však nevyšel ani jednomu z domácích brankářů, kteří se v zápase vystřídali – Blake Gendron 72,7 % a David Pašek 62,5 % úspěšnosti zákroků. Hosté získali v 1. třetině dvougólové vedení, domácí celý zápas jen dotahovali, ve třetí třetině ještě zkorigovali vedení hostů z 2:5 na 4:5, ale necelých pět minut do konce pečetil hostující Přemysl Černý na konečných 4:6. Titul tak míří opět do Plzně.

O bronzovou pozici svedly na dálku souboj 2 týmy – Snail Hunters a HC Mladý Smolivec, srovnané před posledním kolem na stejném počtu bodů a se shodnou bilancí ze vzájemných zápasů. V tomto případě šlo o souboj týmů s rozdílnou hráčskou politikou oproti týmům bojujícím o titul. Šneci i kanci mají ve výdajích na nákup hráčů v této sezoně velkou nulu. Kádr šneků je z 89 % tvořen odchovanci klubu, v případě kanců je dokonce celý tým sestaven pouze z vlastních odchovanců. O třetím místě mělo tedy rozhodnout skóre, které bylo před zápasy posledního kola mírně lepší u Snail Hunters. Ti navíc neponechali nic náhodě a skóre začali vylepšovat hned od začátku zápasu. V 9. minutě vedli již 3:0, první třetinu vyhráli 4:0 a celý zápas nakonec 7:0. Kanci nechtěli zůstat pozadu. Do zápasu ve Vlkovicích vlétli s podobným nasazením, jako šneci v Blatné a 1. třetinu vyhráli 5:1. Nastolené tempo však v dalších třetinách kanci neudrželi. Vlkovice se navíc začaly prosazovat gólově a výsledkem tak bylo vítězství kanců „jen“ o dvě branky. Bronzové medaile tak putují do Pardubic.