Košutka a Snail Hunters upevnili své pozice na čele.

10.06.2018 21:48

Už jen 3 kola zbývají odehrát, abychom poznali mistra 52. ročníku Prazdroj ligy.

Po 6. kole se toho na čele tabulky příliš nezměnilo. Vedoucí Pilsner Urquell Košutka přijela hájit svou neporazitelnost na led Ohrazenic. Skóre se poprvé měnilo v 16. minutě, kdy hosty poslal do vedení v přesilové hře Maksim Vartanov. O osudu zápasu nakonec rozhodla čtyřgólová smršť Košutky ve druhé třetině. V rozmezí 8 minut dokázali hráči lídra navýšit náskok na 5:0. Za Ohrazenice 4 minuty před koncem zaznamenal čestný úspěch Hvedar Tsyl', který kosmeticky upravil výsledek do konečné podoby 5:1. Bez problémů ke 3 bodům dokráčeli i v tabulce druzí Snail Hunters. V domácím duelu proti Kelts Blatná sice po 6 minutách prohrávali 2:0 díky gólům Františka Hoška a Martina Macury. Hunters ale do konce úvodní třetiny dokázali vyrovnat po trefách Teodora Magnussona a Medarda Bureše. V prostřední části pak stejně jako vedoucí Košutka nasázeli svému soupeři 4 góly, čímž rozhodli o svém vítězství. Na konečných 7:2 pak 3 a půl minuty před koncem upravil Branimir Čulina. Nejvyrovnanější souboj v sobotu mezi sebou svedli Mladý Smolivec a JZD Nevklov. Do přímé bitvy o třetí pozici vstoupili lépe hosté z Nevelova. Na začátku 8. minuty je poslal do vedení přesnou ranou Martin Slováček. Mladý Smolivec se dočkal vyrovnání ve 35. minutě. Poté, co přežili oslabení, se prosadil Vilém Komárek. V 8. minutě třetí třetiny se Mladý Smolivec dostal do vedení. To hostujícího gólmana překonal Rudolf Holub. Jenže hned v minutě následující srovnal Tomáš Průcha a v 53. minutě rozhodl o výhře 3:2 pro Neveklov Zbyšek Soukup. Neveklov díky tomuto úspěchu poskočil na třetí pozici.

V 7. kole chtěli Družstevníci průběžnou bronzovou pozici upevnit v duelu proti Ohrazenicím. V 11. minutě sice šli do vedení díky přesilovkové trefě Lukáše Bergera, to bylo ale naposledy, co se domácí mohli z vedení radovat. Ohrazenice do konce úvodní části stihli vyrovnat a čtyřgólovým přídělem v prostřední třetině si vybudovali vedení 5:2. V závěrečné třetině oba soupeři přidali po gólu a tak po 60 minutách se mohli Ohrazenice po delší době radovat z výhry. Mladému Smolivci se ale návrat na třetí pozici nevydařil. V dramatické přestřelce proti Snail Hunters po 13 minutách prohrávali už 4:1. Celkem dvakrát se domácím podařilo dostat se na rozdíl jediného gólu, na vyrovnání jim ale síly nezbyly.  V 57. minutě jistil divoké vítězství Snail Hunters 8:6 Viktor Vaculík. Ani na sedmý pokus nenašli přemožitele hráči plzeňské Košutky. Kelts Blatná s nimi drželi krok po dvě třetiny. V závěrečném dějství ale Západočeši 3 góly definitivně odrazili soupeřův odpor. Po výhře 7:3 tak učinili další krok k dobytí prazdrojligového titulu. Jediným soupeřem jim zůstali Snail Hunters.