Pilsner Urquell Košutka suverénním vítězem, Mladý Smolivec nakonec bez medaile.

24.03.2019 21:21

Závěrečnými koly byl zakončen 56. ročník Prazdroj ligy.

O zisku mistrovského titulu bylo jasno už před závěrečným víkendem. Vedoucí Pilsner Urquell Košutka neponechala nic náhodě a využila hned první pomyslný mečbol. Razítko na zisk svého šestého prazdrojligového titulu učinili drtivým vítězstvím 10:1 nad posledními R.B.H. Zbývalo tedy dořešit, který ze zbývajících týmů Západočechy doplní na stupních vítězů. Po středečním kole držel stříbrnou pozici Mladý Smolivec. Nejčastější medailista v soutěži si druhou příčku udržel díky jasné výhře 6:1 na ledě Ohrazenic. Důležitou výhru si připsali Snail Hunters nad Fifejdskými Havrany 5:2, díky které ke svému soupeři přiblížili na rozdíl pouhého bodu. Příliš jasno do boje o druhou a třetí pozici nevneslo ani předposlední kolo. Snail Hunters v souboji s Mladým Smolivcem urvali výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Fifejdští Havrani naopak nestačili na novopečeného mistra a podlehli mu 4:1. Před závěrečným kolem tak Mladý Smolivec držel druhou pozici ale pouze s jednobodovým odstupem na třetí Snail Hunters a dvoubodým na čtvrté Havrany.

A právě proti Fifejdským Havranům měl Mladý Smolivec zisk dalšího cenného kovu do své bohaté sbírky potvrdit. Od úvodních minut duelu v Havraní tvrzi hosté určovali tempo zápasu. Jasnou střeleckou převahu proměnili ve vedoucí gól v 16. minutě, kdy vynikajícího Filipa Holíka překonal Vilém Komárek. Místy až drtivou střeleckou převahu si mladosmolivečtí udržovali po zbytek zápasu. Výborný Holík v bráně domácích ale zůstával nepřekonán. Za nevyužité šance byl nakonec Mladý Smolivec nemilosrdně potrestán. Necelé 3 minuty před koncem se Havrani dočkali vyrovnání. Na trestné lavici v tu dobu odpočíval hostující Pavel Vaverka a jeho nedisciplinovanost potrestal Lucas Gamboa. Na začátku poslední minuty utkání se ještě nechal vyloučit Rudolf Holub, což se nakonec pro Mladý Smolivec ukázalo být osudné. Už po 10 vteřinách putoval zpět na led, poněvadž v čase 59:29 jeho vyloučení potrestal přesnou trefou Alan Bečvář. Díky málokdy vídanému obratu tak bylo jasné, že Fifejdští Havrani získají medaili. Z jakého kovu nakonec určil zápas mezi Snail Hunters a R.B.H. Stále ještě úřadující mistři proti poslednímu týmu tabulky finálové skupiny neponechali nic náhodě a především díky 5 gólům v prostřední části přehráli svého soupeře jasně 8:1. Tento výsledek nakonec rozhodl, že hráčům Snail Hunters se budou na hrudích lesknout stříbrné medaile, bronzové zbydou na Fifejdské Havrany a nepopulární čtvrtou příčku po nešťastné prohře obsadí Mladý Smolivec.