Košutka krok od titulu!

18.03.2019 20:31

Už 7 kol má za sebou finálová skupina 56. ročníku Prazdroj ligy.

Na čele tabulky žádná změna. Další výhry lídra Pilsner Urquell Košutky upevnily jeho vedoucí pozici. Ani hattrick ohrazenického Jiřího Byrtuse neodebral body suverénovi ze Západu Čech první body. Ve středečním duelu zůstal na ohrazenické straně zapsán mezi střelci pouze on. Košutka si díky obratu v závěrečné třetině připsala zatím nejtěsnější výhru 4:3. V sobotním zápase přivítali hráči Košutky na svém ledě Snail Hunters. Třígólový střelec se tentokrát objevil v jejich dresu. Gólový apetit Owena Holtze se především zasloužil o zopakování výsledku z předchozího vzájemného měření sil. Hattrick zaznamenali hráči vedoucího mužstva i v neděli. Více než 9 tisícovek diváků na Zimním stadionu Martina Straky v Mladém Smolivci přihlíželo demolici obrany domácího týmu. I díky hattrickům Alexeye Fonzivina a Kiryla Zhuryka si Košutka připsala jasnou výhru 7:2. S plným počtem 21 bodů už má na čele luxusní 8 bodový náskok. Zisk svého dalšího mistrovského titulu může stvrdit už v následujícím kole.

Na druhé pozici se 3 kola před koncem nacházejí Fifejdští Havrani. Ve středu měli na dosah 3 body na ledě Mladého Smolivce. O nadějné vedení 2:0 sice přišli. V čase 58:09 jim ale v početní výhodě vrátil vedení Alan Bečvář. Blesková odpověď Mladého Smolivce ale na sebe nenechala dlouho čekat. Už v čase 58:10 se domácí radovali z vyrovnání na 4:4. Vítěze nakonec určilo prodloužení. V jeho 3. minutě rozhodl o výhře Mladého Smolivce 5:4 gólem ve vlastním oslabení Martin Šafránek. V sobotním duelu Havrani vyválčili výhru 3:2 nad Ohrazenicemi ovšem až po samostatných nájezdech. Na druhou příčku se vyhoupli především díky výhře 3:0 na ledě R.B.H. O další 2 body méně má na svém kontě třetí Mladý Smolivec. Kromě výhry nad Havrany a prohry s Košutkou zaznamenal vítězství 6:2 na ledě R.B.H. Ze čtvrté pozice na bronzovou příčku dorážejí v poslední době výsledkově se zvedající Snail Hunters. Určitě je nakopla jasná výhra 9:3 u R.B.H. Vzrůstající formu potvrdili v nedělním kole, kdy před vlastním publikem přehráli Ohrazenice 5:2. Pro Ohrazenice to byla už čtvrtá prohra v řadě, díky kterým figurují na předposledním místě. Poslední stále zůstává R.B.H.